Upadek małżeństwa?

O byciu razem, na jaki zasadach, brać ślub czy wolny związek...

Upadek małżeństwa?

Postprzez Damcia » Wt mar 18, 2014 11:25

Odnoszę nieodparte wrażenie, że w obecnych czasach małżeństwo staje się instrumentem służącym tylko jako środek zapewniający ustawowe dziedziczenie. Nie wiem, ale wydaje mi się, że gdyby łatwiejsza była procedura zapewniająca dziedziczenie ze związków "wolnych" to śluby upadły by w ogóle. Dużą w tym przypadku uważam rolę odrywa Kościół katolicki. Bowiem mniejszym grzechem jest życie bez ślubu niż rozwód, o legalizacji jego przez KK nie wspomnę. I nie jest to moje zdanie, tylko praktycznie odniesienie do wypowiedzi księdza. A jakie jest wasze zdanie na ten temat?
Damcia
 
Posty: 5
Dołączył(a): Pn mar 17, 2014 18:10

Postprzez » Wt mar 18, 2014 11:25

 

Re: Upadek małżeństwa?

Postprzez KKSFan » Pn mar 24, 2014 13:29

Ale małżeństwo (to przysięgane przed Bogiem), upada nie od dzisiaj. Niestety mamy obecnie okres, że tak to napisze luzu w zakresie małżeństwa, macierzyństwa, wolnego seksu. I tak jak powiedzmy z częścią tez się zgadzam, tak uważam, że w ostatecznym odczuciu małżeństwo jest potrzebne
KKSFan
 
Posty: 18
Dołączył(a): Pn mar 17, 2014 18:19

Re: Upadek małżeństwa?

Postprzez Kamila » N gru 28, 2014 20:04

Ja nie zgodzę się z tym, że instytucja małżeństwa upada, sama byłam ostatnio na ślubie kuzynki w Legionowie. Impreza odbywała się w Domu Weselnym Melodia. Było naprawdę super, zarówno pod względem obsługi, jedzenia jak i samej atmosfery. Tak więc uważam, że wcale instytucja małżeństwa nie upada
Kamila
 

Re: Upadek małżeństwa?

Postprzez wassa » Cz wrz 16, 2021 08:54

Otóż właśnie to. Nie wiem czy już to koniec naszego małżeństwa lecz chciałabym jakoś to nasze małżeństwo uratować. Bo jednak uzależnienie to nie jest takie łatwe w leczeniu. To też znalazłam ośrodek leczenia uzależnień Mental Relax w którym to na pewno będą w stanie mężowi pomóc. Także taki pobyt w tym ośrodku to nasza ostatnia szansa na uratowanie naszego małżeństwa.
wassa
 
Posty: 19
Dołączył(a): Cz cze 06, 2019 10:49

Re: Upadek małżeństwa?

Postprzez Wiktoria » Śr paź 27, 2021 21:56

Nie ma co się oszukiwać, nie ma siły by w małżeństwie zawsze było idealnie. Na szczeście zamiast wojen zawsze można skorzystać z terapii małżeńskiej
Wiktoria
 

Re: Upadek małżeństwa?

Postprzez ElizaD » Śr paź 27, 2021 21:57

Wiktoria napisał(a):Nie ma co się oszukiwać, nie ma siły by w małżeństwie zawsze było idealnie. Na szczeście zamiast wojen zawsze można skorzystać z terapii małżeńskiej

Pytanie tylko gdzie takowego znaleźćć
ElizaD
 

Re: Upadek małżeństwa?

Postprzez mateusz40 » Śr paź 27, 2021 21:59

Moim zdaniem najprostsze rozwiązanie są zawsze najpewniejsze - https://cplwowska.pl/
mateusz40
 

Re: Upadek małżeństwa?

Postprzez Karina20 » Śr paź 27, 2021 22:04

mateusz40 napisał(a):Moim zdaniem najprostsze rozwiązanie są zawsze najpewniejsze - https://cplwowska.pl/


Moim zdaniem wybór jeden z najlepszych. Dodatkowo warto pamięteć o tym iż w tym konkretnie przypadku mamy możliwość porad online
Karina20
 

Postprzez » Śr paź 27, 2021 22:04

 


Powrót do Małżeństwo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron